Sağlık

Bacak Germe Estetiği Sayesinde Mini Etek Giymek

Kadınların en fazla gönüllerince giyinmeyi istediklerinden bacak germe estetiği sayesinde mini etek giymek ve daha rahat dolaşmayı tercih ederler.

Bacak germe estetiği ile mini etek giymek hemen hemen tüm bayanların en çok tercih ettikleri ameliyat çeşitleridir. İstenmeyen durumlardan sonra sarkan bacak derilerinin toparlanarak çok daha sıkı ve pürüzsüz olması tüm kadınların istekleri arasında yer almaktadır. Bu tarz operasyonlar sayesinde kadınlar kendilerini çok daha mutlu hissedecek ve özgüvenleri yerine gelecektir.

Bacak Derisi Sarkma Nedenleri?

Bacak derisi sarkma nedenleri arasında ilk olarak yaşlanma sürecinde bağlı olan yer çekiminin etkisi, elastikiyetinin kaybı ile deri altı yağ dokunun azalmasından dolayı özellikle uyluk iç kısımlarda yer alan bacak derisi aşağı doğru sarkar. Sık olarak kilo alı vermek gibi durumlarda da deri sarkmaları meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda kilo fazlalığı da var ise yürürken bacak içlerinin birbirine sürtmesi sonucu kasıklarda pişik meydana gelmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Bacak germe ameliyatı, bacakta yer alan kusurların giderilmesi için yapılan estetik işlemlerine denilmektedir. Germe ameliyatı için pek çok yöntem bulunmakta ve her hasta için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Uyluk yani üst bacak germe ameliyatı iç bacak gerdirme olarak bilinmektedir. Bacak bölgesinde sarkmalar bulunan kişilerde bacaklarda istenmeyen ve hoş olmayan görünümler oluşmaktadır. Bu görünümü ortadan kaldırmak ya da azaltmak için bacak germe estetik ameliyatı işlemi tercih edilmektedir. Genel olarak fazla kilolardan kurtulan ya da hamilelik döneminden sonra bacağın üst bölgesinde yaşanan yağlanma ve sarkıklıklar bu durumun nedeni olmaktadır.

Bacak Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Kalçaların estetik bütünlüğü tamamlayan en önemli bölüm bacakların iç yüzü olan uyluk bölgesidir. Bu alanlara yer alan estetik sorunlar tüm bacağı etkilemekte ve kadınların bacakları saklamasına neden olmaktadır. Özellikle istedikleri mini etekleri giyememek ve kıyafet seçimlerinde sınırlı olmak zorunda kalırlar. Hatta yürürken sürtünemeye yol açtığından dermatit başta olmak üzere farklı cilt hastalıklarının oluşumuna yol açmaktadır. Bu gibi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelmemek ve gönül rahatlığı ile mini etek giymek için bacak germe ameliyatları tercih edilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatının Yapılışı

Derinin sarkma miktarı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak operasyon tekniği seçilmektedir. Şayet kilo alıp vermeye bağlı bir deri gevşemesi bulunuyorsa derinin kalınlığı daha fazla olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı yapılması için önce liposuction işlemi uygulanır. Bu işlem sonrasında bol olan derinin cerrahi olarak alınması işlemi yapılmaktadır. Bazen deri bolluğu kasık bölgesi ile sınırlı olması durumunda iç çamaşırı ile gizlenmesi mümkün olan sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toplanabilir. Pek çok hastada deri bolluğu kasıklarda bacak iç kısmına kadar devam ederek torbalanmaktadır. Bu durumda bacak iç orta bölümüne uzayan bacak iç kısımda kalan dikey bir iz bırakarak bacak germe işlemi yapılmaktadır.

Bacak Germe Ameliyatı Süresi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bacak germe ameliyatı genel anestezi ile hastanelerde yapılması gereken bir operasyondur. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında olmaktadır. Hastalar ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sırasında kullanılan drenler genel olarak ertesi gün çekilmektedir. Bu ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir ve özel bir korse 1 ay boyunca kullanılmaktadır. Bacak germe ameliyatı sonrası ilk günler yatarken ve otururken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmalıdır ve varis çorabı bir hafta kadar kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir