Kilo Verme, Spor

Bacak İnceltme Kürü Nasıl Yapılır?

İnce bacaklara sahip olmak, bacak inceltme kürü ile artık çok kolay! Yapılması gereken,  güçlü bir irade ile düzenli kürü uygulamak.

Kilo vererek ince bacaklara sahip olmak, yıllardır uygulanan ve genellikle olumsuz sonuçlanan bir durum haline geldi. Çünkü bacakların incelmesi için diyet tek başına yeterli değil. Düzenli spor ve inceltme kürü eklendiğinde olumlu sonuçlar elde edilebilir.

Bacak inceltme kürünün de birçok çeşidi bulunuyor. Her çeşidin kendine özgü yapılışı ve özellikleri var. Bütçe ve vücut yapısı göz önüne alınarak istenilen kür uygulanabilir.

Ancak bacak ve basen bölgelerindeki kilo kaybı, diğer bölgelere göre daha yavaştır. Bu yüzden kürü düzenli uygulamak ve sabırlı olmak önemlidir. Ayrıca uygulama süresince yağlı ve şekerli gıdalardan, az su tüketiminden ve hareketsiz yaşamdan uzak durulmalıdır.

Bacak Eritme Kürü Çeşitleri

Bacak eritme kürü çeşitleri, farklı vücut yapıları göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Ancak tüm çeşitlerin temel malzemeleri aynıdır. Sadece isteğe göre ek malzemeler eklenir.

Bacak eritme kürünün temel malzemeleri;

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı çörek otu
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil
  • 50 gr yağsız lor peyniridir.

Yapılışı ise oldukça basittir. Tüm malzemeler bir kaba konulur ve karıştırılır. Elde edilen karışımın bir hafta süresi vardır. Akşam yemeği olarak tüketilecek ise yanında salata eşliğinde olması tavsiye edilir. Böylelikle sadece bacak bölgesinde değil basen bölgesinde de kilo kaybı olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Bacak İnceltme Kürleri

En çok tercih edilen bacak kürleri, elma sirkesi ya da zerdeçallı ile yapılan bacak kürleridir. Çünkü bu kürler, genellikle her bacak tipine uygundur ve hızlı kilo kaybını sağlar.

Elma sirkesi ile bacak inceltme kürünü yapmak için bir bardak sıcak suyla elma sirkesi karıştırılır. Ardından bir tatlı kaşığı bal eklenir. Elde edilen karışım, günde üç kere aç karnına içilir. Buna ek olarak günde yaklaşık 30 dakika yürüyüş yapılması, istenilen sonuca ulaşmayı hızlandırabilir.

Zerdeçallı bacak eritme kürünü yapmak için ise bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil, bir çay kaşığı zerdeçal ve dört yemek kaşığı yoğurt kullanılır. Tüm baharatlar, yoğurt ile iyice karıştırılır. Elde edilen karışım, her gün akşam yemeğinden sonra tüketilmelidir. Burada önemli olan nokta ise karışım tüketildikten sonra su dışında başka bir şeylerin tüketilmemesidir. Ayrıca tüketilecek su miktarı dört bardaktan fazla olmalıdır.

Zerdeçallı bacak eritme kürü, kalp hastası olanlar için uygun değildir. Bu yüzden kürü kullanmadan önce bir doktora danışılmalıdır. Her gün kürü uygulamak istemeyenler, iki günde bir uygulayabilir. Ancak iki günden fazla aksamamalıdır.

Spor, dengeli beslenme ve bacak eritme külleri sayesinde sizde istediğiniz bacak inceliğine sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir