Sağlık

Bal Maskesi (Pürüzsüz Cilt)

Balın mucizevi özellikleri hakkında araştırmalar devam etse de bir sonu gelmeyecek gibi görünüyor çünkü her araştırma sonucu balın yeni bir konu da insan sağlığına iyi geldiği ortaya çıkarılıyor. Bal araştırmalar sonucunda insan cildine mucizevi şekilde iyi geldiği gözlemlenmiştir. Peki bal maskesi yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim ? Bal maskesi nelere iyi gelir ? Her hangi bir bal maske olarak uygulanabilir mi ? Ne tür ballar ile maske yapabiliriz ? Hazır bal maskesi satın almak aynı etkiyi yapar mı ? Bal maskesinin cilde bir zararı olur mu ?
Öncelikle şunu söyleyelim tabi ki organik bal uygulamanız uygun olandır.

Cilt Lekelerini Giderir.

Ultra viole ışınlarına maruz kalan , sivilce akne gibi cilt kusurlarıyla savaşan cildimiz bir süre sonra lekel meydana getirir. Bal maskesi, doku onarıcı ve iyileştirici özelliği sayesinde cildin canlanmasını sağlayacağı için cilt lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Eşit miktarda bal ve Hindistan cevizi yağını karıştırın. Hindistan cevizi bulamıyorsanız zeytin yağı da olur. Bu karışımı cildinize 1 -2 dk masaj yaparak uygulayın. Üzerine hafif sıcak bir bez tutup soğuyana kadar bekletin ve silin. Günde 2 kere uygulamaya devam edin. Gözle görülür değişim gerçekleşecektir.

Sivilce tedavisinde kullanılır.

Aşığı yağ salgılanması ve tozun gözenekleri tıkamasıyla oluşan sivilceler için bal maskesi antibiyotik ve anti inflamatuar ajan özelliği ile çözüm sağlar. Nem dengesini sağlayarak yeni sivilce oluşumunu minimum düzeye düşürür bal maskesi. Yüzünüze ve cildinizde sivilce olan yerlere tarçın ile balı karıştırıp sürebilirsiniz. 15 dk bekleyip yıkayın. Günde 1 kere uygulayabilirsiniz.

Elleri Yumuşatır

Mikrop öldürücü özelliği sayesinde yaraların iyileşmesini hızlandırır bal. Kurumuş ve sertleşmiş elleri onarır. Elinize ve parmaklarınıza balı sürüp 15 dk bekleyin ve su ile arındırın. Günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir