Spor

Brezilya Poposu Estetiği Hakkında 5 Önemli Konu

Son 5 yıldır oldukça popüler olan Brezilya poposu ya da BBL (Brazilian Butt Lift) özellikle Hollywood yıldızları arasında rağbet görüyor.

Brezilya poposu estetiği son yıllarda oldukça popüler olan uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle Hollywood starları tarafından oldukça fazla kullanılma olan uygulama ile kalça yapısı daha yuvarlak bir hale gelmektedir. Kıvrımlı bir bel bölgesi ile birlikte çıkık ve yuvarlak popo yapısına sahip olmak için yapılmaktadır.

Bu işlem için glueteus kaslarının yeniden şekillendirilmesi ve diyet programına uyulması gerekmektedir. Birçok kişi için bu durum oldukça zor olmaktadır. Bu nedenle birçok kişi bu popo yapısı için ameliyat olmaktadır.

Brezilya Poposu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Brezilya poposu estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Bunun yanında loposuction teknikleri uygulanmaktadır. Vücuttan alınan yağ saflaştırılır ve kalça bölgesine enjekte edilir. Operasyon yaklaşık iki saat sürmektedir. Bunun yanında tam iyileşme birkaç haftayı bulabilir. İyileşme sürecinde kalçalara en az iki hafta baskı yapılmaması gerekmektedir. Bu nedenle altı haftaya kadar özel bir korse kullanılmalıdır.

Ancak Brezilya poposu estetiği hakkında bilinmesi gereken önemli konu bulunmaktadır. Bu operasyon esnasında vücudunuzdan yağlar toplanmaktadır. Toplanan yağlar kök hücre ile birlikte zenginleştirilir. Bu yağlar ile birlikte kalçaya şekil verilir. Fakat her şey buradan sonra önem taşımaya başlamaktadır. Yağlar bizler yaşlandıkça yaşlanır. Bu nedenle popo bölgesine aktarılan yağlarda da yaş ilerledikçe azalmalar meydana gelecektir. Bu noktada önemli olan konular ve sorular şunlardır.

  • Kilo alır ya da verirsem ne olur?
  • Yeteri kadar yağ yoksa nasıl işlem yapabilirim?
  • Popo implantı yapılabilir mi?
  • Tüm işlemler dengeli olmalı

Brezilya Poposu Estetiği Sonrasında Kilo Alınırsa Ne Olur?

Brezilya poposu kilo dengesi önemli bir konudur. Kalçanıza aktarılan yağlar da diğer yağlar gibi kilo alımlarında ve kayıplarında etkilenmektedir. Aşırı bir kilo kaybı yaşanır ise aktarılan yağlar da zayıflayacaktır. Bunun yanında kilo alınırsa da yağlar genişlemektedir. Bu noktada dengeli bir beslenme ve kilo grafiği oldukça yararlı olacaktır.

Brezilya Poposu Estetiği İçin Yeterli Yağ Olmazsa Ne Olur?

Brezilya poposu için yeterli yağ yoksa bu sefer farklı uygulamalar yapılabilir. Kalçalara özel formüle edilmiş olan ve içerisinde yğzde 98 su ve yüzde 2 poliamid olan jel Aquafilling uygulaması yapılabilir.

Brezilya Poposu İmplantı Yapılabilir mi?

Brezilya poposu estetiği implantı konusu da oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu noktada yapılabilecek işlemler şunlardır.

  • Yağ desteği yapılabilir
  • Popo protezi eklenebilir.

Brezilya Poposu Estetiği Tam Denge İçerisinde Olmalı

Brezilya poposu estetiği dengesi konusu da oldukça önemlidir. Burada önemli olan çok fazla yağ enjekte edilmesi değil, dengeli bel ve popo yapısına kavuşmaktır. Buna göre işlemler yapılması en uygun sonucu verecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir