Spor

Dümdüz bir Karın İçin Ne Yapılabilir ?

Yeşil çay içerek yağ hücrelerini küçültün.
Fazla kilo olmanın birçok sağlık problemini de peşisıra getirdiğini hepimiz biliyoruz. Örneğin yağ ile kaplı bir vücutta iç organlarda yağlanma yaşayacağı için gerekli fonksiyonlarını olağan bir şekilde yerine getiremeyecektir. Bu yüzden hem göbek bel basen gibi bölgelerimizde bulunan hemde içi organlarımızı saran yağ takabakalarından kurtulmamız gerekecek. Bunu yeşil çay tüketimi yaparak sağlayabilirsiniz. Yeşil çayın sağlığa iyi geldiğini kilo verimini hızlandırdığını zinde bir yaşam sağladığını biliyoruz elbette. Yanı sıra organlarımızı saran yağ takabakalarından kurtulmamıza da destek sağlar. Her sabah içmeye özen gösterin. Çayınızın 20 dk dinlenmesini sağlayın sonra tüketin. Doğal tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Metabolizmanızı acı biber salçası ile hızlandırın.
Acı biber salçası ile metabolizmayı canlandırmak mümkün. Yağ yakımı sağlayacağı için de forma girmenizi sağlayacaktır. Metabolizmanızın yavaş çalışmasından kaynaklı kilo alıyorsanız bunun önüne geçmiş olacaksınız. Bu yüzden yemeklerinizde acı biber salçası kullanmayı ihmal etmeyin.

Akasya Tozu açlık hissinizi bastırır
Akasya tozunu göbek eritici diyet hapına benzetebilirsiniz ama kimyasal madde bulunmayan. Yemeklerinizin üzerine bir tutam serpebilir böylelikle daha çabuk doyma hissi yaşayabilirsiniz daha fazla yemeden. Böylelikle zayıflama konusunda iyi bir destek almış olacaksınız akasya tozu ile.

Turşu ile sindirim yolunu arındırın.
Evet bildiğimiz turşu ile sindirim yolunuzu temizleyebilirsiniz. Bağırsklarımız da çok çeşitli bakteri yer eder. Bazı bakteriler sindirime yardım ederken bazılar ise tam tersini sağlıyor. Bu tamamen bizim yeme alışkanlıklarımızla alakalı bir durumdur. Salatalık turşusu kötü bakteriler ile mücadele etmektedir. Düşük tuzlu seçmeniz gerekiyor.

Stresten uzak durun.
Artık biliyoruz ki stres bizi her yönden olumsuz etkilemektedir. Kilo ve yeme alışkanlıklarımıza etkileyeceği için kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden sizi strese sokacak durumlardan uzak durmanızı öneriyoruz.

Karın çalıştırmaya yönelik egzersizler yapın
Karın ergzersizleri yapmayı kesinlikle unutmayın. Tabi daha etkin sonuçlar görebilmek için kardiyo ile birleştirebilirsiniz.

Sıvı gıdalar tüketin.
Vücudunuza sulu gıdalar almaya özengösterin. Çünkü sulu gıdaların sindirimi daha kolay olacağı için kilo kaybı yaşamanızı sağlayacaktır. Midenizi yormadan sindirim sisteminizi yıpratmadan eslenme alışkanlığı geliştirin.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir