Sağlık

Estetik Operasyona Hazır Mısınız?

Estetik operasyona hazırlık sadece iyi bir doktor bulup maddi olarak uygun olmakla mümkün olmaz.

 

Estetik operasyona hazırlık süreci fiziksel ve ruhsal bir hazırlık süreci de gerektirir. Ne olursa olsun herkesin bazı çekinceleri vardır. Buna ne kadar hazır olsanız da baki doğru zamanın olup olmadığı konusunda kuşkularınız olabilir. Operasyona karar vermek ve bu kararı hayata geçirmek istediğinizde hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak hazır olmalısınız. Bu yüzden cerrahın ve hastanın bu durum hakkında bilgi alışverişi yapması oldukça doğru bir karar olacaktır.

 

Kişinin daha rahat ve özgüvenli olmasını sağlayan bu uygulamalar, başarıyla sonuçlanan cerrahi operasyonlarla sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreç her insanda farklı bir şekilde ilerleyeceği için bazen korkutucu, bazen de heyecan verici olabilir. Bu yüzden tüm süreç hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

 

Operasyona Karar Verme Süreci

Operasyona karar verme süreci, oldukça önemlidir. Kişinin hoşnut olmadığı vücut kısımlarının değiştirilmesini istemesi oldukça önemli bir karardır. Bu yüzden doğru bir uygulama için öncelikle hekim araştırması yapılması gerekir. Doğru hekimi bulmak istediğinizde operasyon yaptırmak istediğiniz konularda hekime tereddütleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Estetik ameliyat kararı hastanın istediği bölgenin fiziksel sorun olarak görülmesi nedeniyle verilir. Genelde 18-65 yaş arası kadınların sıkça tercih ettiği bu operasyonlar kişinin özgüvenini arttırarak, daha genç görünmesini sağlar.

 

Burun ve meme estetiğinin sıkça tercih edildiği estetik ameliyatlar konusunda kararın netleşmesi oldukça uzun sürebilir. Bu yüzden sosyal medyadaki paylaşımlara çok itibar edilmemeli ve hasta uygun doktoru bularak emin olmalıdır.

 

Estetik Operasyon Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Estetik operasyon öncesi dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Bunların ilki, operasyonun mükemmellik vaat etmediğidir.  Estetik kararı veren biri, ameliyat sonucundan memnun olmalıdır. Bu yüzden hayal ettiğiniz kişiye dönüşmenizi sağlayacak küçük dokunuşlar oldukça önemlidir. Yüz ve vücuttaki organların bütünlüğünü bozmayacak şekilde doğal görünümlü dokunuşlar söz konusu olabilir.

 

Beklentilerin gerçekçi olması gerekir. Çünkü hastanın sonuç ne olursa olsun tatmin olmama riski de vardır. Bu yüzden hekim ve hasta konusunda şeffaf bir ilişkinin olması gerekir. Güvene dayalı bir ilişki hastanın beklentilerini de yükseltmesine engel olacaktır. Bu yüzden hem ahlaken hem de tıbben ilişkinin şeffaf hale gelmesi gerekmektedir.

 

İyileşme Sürecini Hesaba Katın

Cerrahi açıdan oldukça önemli olan iyileşme süreci herkeste farklı şekilde işlemektedir.  Bu yüzden estetik ameliyat sonrası birçok kişide farklı zaman diliminde işlemektedir. İş yaşamı ve sosyal hayatınıza adapte olabilmek için bekleyeceğiniz bu süreç hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Ne tür bir ameliyat geçireceğiniz, iyileşme sürecinin ne kadar süreceği, ameliyat sonrası riskler ve diğer detaylar memnun kalacağınız sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bunlar hesaba katarak, doğru bir süreç yürütebilirsiniz.

 

Değişime Hazır Olun

Burnunuzu yaptırmak, meme büyütmek ya da cildinizi gerdirmek büyük değişimlerdir. Bu değişimleri gerçekleştirmek istediğinizde estetik sonrası değişim sürecine hazır olmalısınız. Oldukça önemli olan bu değişimler bazen kişiyi daha mutsuz bir hale getirebilir. Ancak her zaman değişim sıkıntılı olmaz. Siz hazır olsanız bile çevrenizdeki kişilerin tepkilerine hazır değilseniz bu durumla başa çıkmanız zor olabilir. Sonuçta burnunuz, dudağınız ya da göğsünüzde yapacağınız estetik müdahaleler gözle görünür bir değişiklik yaratacaktır.

 

Alkol ve sigara kullanıyorsanız daha zor bir hale gelecek olan iyileşme süreciniz olumsuz yönde etkilenebilir. Ayrıca egzersiz durumunuz, beslenmeniz ve diğer detaylar da iyileşmenizi etkileyecektir. Bu yüzden ameliyata ve ameliyat sonrası süreçlere hazırsanız ameliyat olmalısınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir