Diyet, Kilo Verme

Gebelikte Normal Kilo Ölçüsü Nasıl Olmalı?

Gebelikle birlikte ortaya çıkan kilolar normal mi ? Gebe iken alınan kilolar kalıcı mıdır? Gebe birinin kaç kilo alması normaldir ?

Bu dönemde kilo takipleri aylık değil haftalık şeklinde yapılmalıdır. Bu makalede de haftalık bazında açıklama yapmamız doğru olacaktır. Gebeliğin ilk 12 haftası yani ilk 3 ayında kilo artışı pek gözlemlenmemelidir. Kalan 6 aylık süreçte her ay için 1 kilo almanız normal bir durumdur. Tabi annenin gebeliğe başladığı kilo ideal kilosu ise bu ölçüler geçerlidir. Bir genelleme yapmak gerekirse 6 ila 12 kilo alımı uygundur. Fakat ideal kilonuz üzerinden aldığınız ölçülerde bu kilo oranı uygundur. Bebek anne karnında büyürken annenin yağlarını da yakmaktadır. Uzman diyetisyenler eşliğinde gebelik döneminde alınan kilolar kontrol altına alınabilir.

Gebelikten sonra kilolardan nasıl kurtulabilirim?
Doğumdan sonra anneler emzirme dönemlerinde olacağı için vücut süt yapmak için daha fazla çalışmaya başlayacak bu yüzden metabolizma da hızlanacaktır. Bu güzel bir avantajdır. Bunun için özel bir diyet listesi oluşturmak gerekli elbette. Bu uygulamayı diğer diyetlerden farklı tutmak gerekli. Emziren bir anne gönül rahatlığı ile bir diyetisyene başvurabilir ve kendine uygun bebeği içinde sütünü artıracak bir diyet listesi oluşturabilir uzman diyetisyenler aracılığıyla.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir