Spor

Göbek ve Basen Eritme Hareketleri

Göbek ve basen bölgesindeki yağlanmalar pek çok kişinin canını sıkmaktadır. Özellikle burada depolanan yağlar dışarıdan da çok kötü görüntülere sebebiyet vermektedir. Ancak; çok kolay göbek ve basen eritme hareketleri ile bu durumun önüne geçmek mümkündür. Sarkan göbeklerin ya da geniş basenlerin çok fit bir duruma getirilmesi bu hareketler ile mümkün olabilmektedir.

Mekik Çekmek

Mekik çekmek göbek bölgesinin eritilmesi konusunda oldukça önemli hareketler arasında yer almaktadır. Yere sırt üstü uzanılır ve ayaklar yerden kaldırılmayacak şekilde ayaklara doğru kalkılır ve geri yatılır. Bu hareket setler halinde art arda gerçekleştirilir. ilk gün 10 tane ile başlayarak gün geçtikçe sayısı artırılabilmektedir. göbek ve basen eritme hareketleri arasında yer alan mekik, oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Squad

Göbek ve basen eritme hareketleri arasında yer alan squad, özellikle basenin eritilmesi konusunda çok yardımcı olmaktadır. Aslında hem karın kaslarını hem de kalça kaslarını çalıştırdığından her ikisi için de uygun hareketleri oluşturmaktadır. Bu egzersizin uygulanabilmesi için öncelikle bir sandalyeye ihtiyaç vardır. Sandalye egzersizin yapılacağı yere konulur ve sırt sandalyeye dönülür. Sandalyeye oturur gibi yapıp oturmadan kalkmak gerekmektedir. Herhangi bir yerden destek almadan ve ayaklar omuz hizasında açık olacak şekilde setler halinde hareketler tekrarlanmalıdır. Mekik ve squad düzenli yapıldığında yaklaşık olarak 3 haftada sonuç ortaya çıkartmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir