Diyet

Göz Rengine Göre Diyet

 

Göz rengine göre diyet ya da kan grubuna göre diyet gibi magazinsel yöntemler birçok kişinin sağlığını olumsuz olarak etkileyecektir.

 

Göz rengine göre diyet yapılması gibi birçok hurafe kişinin genel yaşamını olumsuz etkiler. Çünkü bu tür spekülasyonlar ve balon diyet adı verilen sahte diyetler ciddi metabolizma sorunlarına neden olmaktadır. Sağlıksız beslenme, birçok kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Sadece kilo almaya değil metabolizma hastalıklarına da neden olur. Bu yüzden hızlı kilo vermeye çalışırken yapılan diyetler, kişinin kilo almasına yol açar.

 

Hızlıca kilo verirsiniz ama aynı hızla bu kiloları geri alıp tükenirsin. Ayrıca metabolizmanız da olumsuz etkilenir. Adı ve türü ne olursa olsun kişinin bilinçsizce diyet yapmaya çalışması birçok soruna neden olacaktır. Normal insanlara göre daha zayıf ve sönük görünen bir beden kimsenin istediği bir zayıflama şekli değildir.

 

Balon Diyetlerin Kurbanı Olmayın

 

Hızla kilo verip almanıza neden olan balon diyetler son derece sakıncalıdır. Bu sakıncalar; depresyon, unutkanlık, apne, kabızlık, yutkunma güçlüğü, düşük tansiyon, ani kalp krizleri, saç dökülmesi, deride solgunluk, ciltte çatlama, yüksek kolesterol, deri sarkması ve benzer hormonal bozukluklar yan etkiye neden olabilir.

 

Her insanın bedensel yapısı ve metabolizması farklıdır. Bu yüzden kilo verme süreci de farklı olacaktır. Tüketilen gıdalar ne kadar işlenmişse sonuç olarak o kadar yoğun kilo alımı riski söz konusudur. Bu yüzden vücudunuzun dengesini bozacak şok diyetler yerine kalıcı etkileri olan gerçek bir beslenme düzeni oluşturmanız gerekecektir.

 

Sağlıklı Diyet Değil Sağlıklı Beslenme

 

Sağlılı beslenme ve diyet arasındaki farkı bilmelisiniz. Balon diyet kısa süre bir gıda şokudur. Kilo verirsiniz ama bu kalıcı değildir. Verdiğiniz gibi alırsınız. Ama sağlıklı beslenme düzenini tercih ederseniz, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çünkü bu şekilde yaşam boyu doğru beslenmeyi öğrenmiş olursunuz. Yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle zor durumda kalmanız engellenmiş olur. Çünkü hayatınız boyunca kilo sorunuyla uğraşmanız gerekmez.

 

Sağlıklı beslenme sistemini sürdüren insanlar zaten ideal kilolarındadır. Bu yüzden fazla kilo sorunuyla baş etmek zorunda kalmazlar. Aynı zamanda balon diyetler gibi vücudunuza zarar vermezler. Kalıcı bir sağlığa kavuşmanız için kalıcı bir beslenme sonucuna ulaşmanız mümkün olur.

 

Sindirim Sistemi Düzeni

 

Sindirimin düzgün olması ve vücudun dengesinin yerine gelmesi için biyolojik bir sirkülasyon süreci söz konusudur. Özellikle beslenme yetersizlikleri nedeniyle farklı gıda arayışlarına giren birçok kişi kilo alma ve bölgesel yağlanma sorunlarıyla başa çıkmak zorundadır. Bu yüzden beslenmede diyet konusunda çözüm bulmanız gerektiğinde mutlaka bir diyetisyene danışarak kendinize özel bir beslenme düzeni oluşturmanız gerekir.

Sindirim sistemi sorunları söz konusu olduğunda birçok kişi kabızlık gibi problemlerden şikayetçidir. Bu sorun da metabolizmanın olumsuz etkilenmesine neden olur. Bu yüzden idrar ve dışkı konusunda sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışması son derece önemlidir.

 

Diyetlere Değil Kalıcı Çözümlere Odaklanın

 

Şok diyetler ve ani kilo verdiren uygulamalar yine daha kalıcı çözümlere odaklanmanız gerekir. Kalıcı kilo verme süreci uzun olsa da garantili ve etkilidir. Bu yüzden kilo problemi olanların kontrollü bir şekilde ve egzersizlerle desteklenmesi daha uygun olacaktır. Farklı beslenme ve yaşam alışkanlıkları olan kişilerin kilo verme süreçleri de değişken olacaktır. Fazla kiloları nedeniyle sorun yaşayan birçok bireyin metabolik hastalıklar nedeniyle sıkıntı yaşadığı bilinmektedir. Bu nedenle kalıcı ve yaşam boyu sürdürülebilir diyetler siz yardımcı olacaktır. Ancak magazinsel ve uyduruk diyetler hiç bir şekilde işe yaramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir