Sağlık

Kol Germe Operasyonu İle Askılı Bluzlarla Buluşmak

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan kol sarkmalarında kol germe operasyonu ile askılı bluzlarla buluşmak mümkün olacaktır.

Kol germe operasyonu ile askılı bluzları giymek çok daha kolay ve rahat olmaktadır. Son yıllarda son derece popüler olan ve bu durumdan şikayet eden herkesin tercih ettiği kol germe ameliyatı hakkında bilinmeyenler bulunmaktadır. Detaylı olarak bilgi sahibi olmak bu operasyonu tercih edenler için çok daha önemli olacaktır.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Yer çekimi etkisi, yaşlanmaya bağlı olarak derinin sarkması ya da kısa sürede hızlı bir şekilde çok kilo vermek kol bölgesinde meydana gelen cilt sarkıklığı ile deformasyonların giderilmesi için kol germe ameliyatı yapılmaktadır. Kolda yer alan sadece yağ fazlası liposuction işlemi ile istenen kontur elde edilebilir. Fakat yağ dokusu ile beraber cilt sarkıklığı da bulunuyorsa yapılması gereken işlem kol germe ameliyatı yani brakioplasti işlemidir.

Özellikle kadınların yaz aylarında kısa kollu ya da askılı bluzlar giyilmesinde kolların estetik görünümü çok önemli olmaktadır. Çünkü kol estetiği kötü görünüme sahip olan kişilerin rahatsız olmasına ve öz güvensiz olmasına neden olmaktadır. Kol estetiğini bozan durumlar kolların yağlı ve kalın olmasının yanı sıra sarkmış olmasıdır. Üst kol iç kısımlarında yer alan deri çok ince ve gevşemeye çok daha müsait olmaktadır. Aşırı kilo alıp vermek, yaşlılık, hamilelik ya da yapısal sebeplerden dolayı bu alanlarda yer alan kol dairesinde sarkmalar veya yağ birimleri olabilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı yöntemleri iki çeşit olmaktadır. Bazı durumlarda gerekli görülmesi halinde iki yöntem birlikte uygulanabilir. Bunlardan ilki yağ alam işlemi olmaktadır. Yapılacak işlem dirsekten koltuk altına kadar olan yerlerde yapılmaktadır. kolu bedenden paralel bir şekilde yukarı doğru kaldırıp uzaklaştırdığımızda dirsek ile koltuk altında yer alan fazlalıklar ile sarkmalar göze çarpar. Kollarda yağlanmalar var ise derinin elastikiyeti iyi bir durumdaysa ve her hangi bir gevşeme ile sarkma yoksa liposuction yöntemi uygulamak yeterli olacaktır.

Deri diriliğini kaybetmişse acısız ve iz bırakmayan liposuction yöntemi ile kol altı bölgesinde yer alan fazla yağlar kolay bir şekilde alınmaktadır. Ancak yaşın ilerlemesi ile sarkan kol altı derilerinde liposuction işlemi uygulamak işe yaramaz. Böyle zamanlarda yağların sarkan deriden çıkarılması ile cilt gerginliğinin sağlanması gerekmektedir. Deri daha da gergin olacak şekilde tekrardan dikilmektedir. Fazlalık olan derinin çıkarıldığı ölçüde yara izleri meydana gelir. Kesilecek bölgenin kolun en görünmeyen bölümünde olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı hastane ortamında yapılmalı ve hastalara genel anestezi uygulanarak bu işlem yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir. Hastanede sadece 1 gün kalmak yeterli olacaktır. Kol germe ameliyatı sonrası çok şiddetli ağrılar olmaz. Ağrı kesiciler içilerek hafif olan ağrıların giderilmesi mümkün olmaktadır. Aynı gün içinde ayağa kalkılabilir ve işlem gören yerlerde morarma ve şişlikler görülmesi normaldir. Kolun arka bölümünde meydana gelen morarma ve şişliklerin geçmesi birkaç hafta devam etmektedir.

Ameliyattan sonra 2 ya da 3 gün sonra banyo yapılabilir. Bu ameliyat kendi kendine eriyen gizli dikişler ile yapıldığından dolayı ayrıca dikiş aldırmaya gerek bulunmaz. Kol germe operasyonu sonrası güç gerektiren ağır hareketlerden kaçınılması çok daha doğru olacaktır. 4 hafta sonra spor aktiviteleri ve egzersizler yapılabilir.  Yapılan kol germe ameliyatı sonrası her türlü askılı bluzları rahatlıkla giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir