Diyet

Ödem Atan Çay

Ödem atmaya yardımcı onlarca hatta yüzlerce çay olabilir. Ödem, vücudumuzda şişkinlik yaratan ve oldukça rahatsız edeci bir durumdur. Ödem atmak isteyenlerin dikkatini çekecek bir konu olacak görünüyor ödem atan çay. Ödemlerinizden kurtulmak isteyenlerin kurtuluşu olacak bir ödem çayı tarifimiz mevcuttur. Kalem ve kağıtlarınızı alın ve dikkatlice okuyun.
Ödem atmaya yardımcı olacak bu çay için gerekli malzemeler ise şöyledir.

  • 5 adet karanfil
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 1 adet yeşil elma
  • 1 litre su
  • 2 dilim taze zencefil
  • 10 adet tomurcuk karabiber
  • 1 adet portakal
  • 1 adet limon

Bu özel çayın hazırlanışı ise şu şekildedir.

Elma , portakal ve limonu iyice yıkadıktan sonra soyma işlemi yapmadan dilimleyin. Bir çaydanlık içine tüm meyveleri yerleştirin. Çaydanlığın içine ise kabuk tarçın, 2 dilim zencefil- 5 adet karanfil ve karabiberleri koyun. Son olarak ise 1 litre olarak ayarladığınız içme suyunu ekleyin. Bu şekilde ağzı kapalı kaynatın. Artık hazırlamış olduğunuz ödem attırıcı çayınızı tüketebilirsiniz.
Bu çayı bir tür zayıflama çayı olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü bu ödem atmaya yardımcı çay aynı zamanda fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardım edecektir. Ödem atan bu çay nasıl kullanılır konusuna değinecek olursak 1 ay kullandıktan sonra biraz ara vermeniz gerekecek. Amaç bağışıklık kazanmasın vücudumuz.

Bu gibi ödem atan çayların kullanımının faydaları elbette saymakla bitmeyecektir. Normal şartlarda bir gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz faydalı besinlerin hepsini birden tüketmemiz imkansız olacağını biliyoruz. Ama bu ödem atan çaylar sayesinde kolaylıkla tüketiyoruz. Bu durum sindirim sistemimizi, metabolizmamızı ve ruhsal olarak herşeyin yoluna girmesini sağlayacaktır. Vücuda bir rahatlama hissi gelecektir. Nitekim ödem, farkında olmadan bizlere oldukça rahatsızlık vermektedir. Bu ödem çayları sayesinde bu durumu geri de bırakabiliriz.

Sitemizi ziyaret ettiyseniz daha önce detox çayları hakkında bir makalemizi incelemiş olabilirsiniz. Ödem atan bu çayı hayatınıza aldığınızda artık işlerin daha yolunda gittiğinin farkına varmış olacaksınız. Gelişen ve değişen aynı zamanda sağlığımızı tehdit yaşam alanlarımızdan bir kurtuluş olarak düşünebilirsiniz detox etkisi olan ve ödem atan bu çayları.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir