Diyet, Kilo Verme

Ofiste Diyet Bıraktıran Bahaneler

Çalışan kişilerin en çok yaşadıkları sorun fazla kiloları olup her zaman başladıkları ofiste diyet bıraktıran bahaneler sayesinde tekrar başa dönülmektedir.

Ofiste diyet bıraktıran bahaneler tüm çalışan kişilerin en fazla şikayet ettikleri sorunların başında yer almaktadır. Çalışma ortamlarında kilo vermeye çalışmak çok zor olduğundan her defasında başlanan diyetler farklı bahaneler ile hep yarım kalmaktadır. Herkes tarafından en çok bilinen ofiste diyet bıraktıran bahaneler şunlardır;

1 – Kahvaltı Yapmaya Zaman Yok

Genel olarak çalışan kişiler sabah erken kalktıkları için diyet programında yer alan menüde bile zorluk çektiklerini düşünmektedirler. Ancak kendi sağlıkları için kesinlikle bu düşüncelerden uzak durmaları gerekir. Çünkü kahvaltı gece boyunca yavaşlayan metabolizmayı hızlandırma ve kendini çok daha canlı hissetmek çok önemli olacaktır. Kahvaltı yapmaya zaman yok diye bu bahanenin arkasına sığınmak yerine evden çıkmadan tam buğday ekmeği, peynir ve sebzelerden meydana gelen küçük bir sandviç hazırlanabilir. Bunların dışında kahvaltı ayarında 1 su bardağı kadar kutu sütü yolda giderken içmek mümkün olacaktır.

2 – Diyet Menüsü Damak Tadına Uymuyor

Diyet programları ve menüsü genellikle kişiye özel olarak hazırlandığı için kesinlikle damak tadı konusunda istenmeyen sorunlar ile karşı karşıya kalınmaz. Böylece damak tadına uymayan bir besini kendi grubunda olan başka bir besin ile yer değiştirmek mümkün olmaktadır.

3 – Ofiste Çıkan Yemekler Diyet Menüsüne Uymaması

Ofiste verilen yemek menülerinde yer alan çeşitler ve oranları standart olan diyet listeleri ile uyumlu olmayabilir. Ancak diyet listesi yaşam tarzına, ofis yemeklerine ve diğer durumlara göre adapte edilebilir. Porsiyonları diyet listesinde yer alan besin grubundan ihtiyacınız olduğu kadar almak mümkün olmaktadır. Yemeklerin sularını tüketmemeli ve salatalardan yararlanılmalıdır. Akşam yemeklerini öğlen ofiste yenilen besin gruplarına uygun olarak hazırlamak da en basit çözümler arasında yer almaktadır. Bu tarz yemekleri birbirine eşlemekte zorlanılması durumunda diyetisyenden yardım alınabilir.

4 – Ofiste Sıkıntıdan Acıkmak

Her zaman en fazla sunulan bahaneler arasında yer alan ofiste sıkıntıdan acıkmak pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda yapılması gereken yakınlara yiyecek konulmamasına dikkat edilmesidir. El altında yer alan bir şişe su ya da açık çay, bitki çayı veya sütlü kahve gibi hafif şeyler ile oyalanmak mümkün olmaktadır.

5 – Ofiste Diyet Yapan Kimsenin Olmaması

Ofiste çalışma arkadaşlarının diyet yapmaması ve istedikleri her şeyi yemeleri, içmeleri diyet yapan kişiyi her zaman rahatsız etmektedir. Bu gibi durumlarda diyet yapıyormuş gibi değil de sağlıklı beslenmeyi öğreniyormuş gibi düşünmek çok daha yararlı olacaktır. Fazla kilolardan kurtulmak için başlanılan diyeti tek başına yapmak çok daha zor olmaktadır. Bunun için yapılması gereken diyet yaparken destek sağlayan bir arkadaş bularak yardım almak olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir