Sağlık

Yağ Enjeksiyonuyla Göğüs Büyütme

Yağ enjeksiyonuyla göğüs büyütme birçok kişinin kurtarıcısı olmuştur. Bıçak altına yatmaktan çekinenler tercih etmektedir.

Yağ enjeksiyonuyla göğüs büyütme silikonsuz göğüs büyütme yöntemlerinden biridir. Kalıcı olmayan ama etkisi birkaç ay süren bu dolgunlaştırma işlemi, göğüslerin daha sıkı olmasını sağlar. Diri ve dolgun görünen memeler, kalıcı olarak büyümese de birkaç aylığına dolgun görünmektedir.

 

Genelde vücudun farklı bölgelerden alınan yağların transfer edilmesiyle yapılan bu işlem bir nevi dolgu işlemidir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağlar söz konusu olacağı için vücudunda yağ olan kişilere uygulanmaktadır.

 

Memelerde asimetri olması halinde ya da memedeki şekil bozukluklarının giderilmesinde tercih edilen bu yöntem sayesinde memenin daha doğal bir şekilde büyütülmesi mümkün olabilir.

 

Yağ Enjeksiyonun Avantajları

Kişinin kendi yağ dokusu kullanılacağı ve ameliyat kesisi olmayacağı için güvenli bir yöntemdir. Ameliyatsız meme büyütme uygulamalarından olan bu yöntemde memeye yabancı madde eklenmez. Bu yüzden hem doğal bir görünüm oluşur hem de eşitsizlik gibi sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Kesi izi olmayacağı için memede iz kalmaz. Aynı zamanda günlük hayat kısa sürede dönülmesi mümkün olabilir.

 

Ayrıca bir taşla iki kuş vurmanız da söz konusu olmaktadır. Çünkü yağlı bölgelerden alınan yağ hücreleri, bu bölgelerin incelesine yardım eder. Yani hem liposuction hem de meme büyütme bir rada yapılmış olur. Memenin daha doğal görünmesini sağlayan bu uygulamalar bazı durumlarda implantlarla kombinlenebilir.

 

Kök hücre tedavisi ya da PRP gibi yöntemler kullanılarak daha kalıcı bir uygulamanın tercih edilmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden yağ enjeksiyonun çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Ancak dezavantajları da söz konusu olmaktadır.

 

Yağ Enjeksiyonun Dezavantajları

Yağ enjeksiyonun diğer yöntemlere göre dezavantajları da vardır. Transfer edilen yağın tamamının tutmaması halinde istenen dolgunluğa ulaşılması zor olabilir. Bu işlemin yapılması için memede bir miktar dolgunluk olması gerekir. Büyük boyutlarda meme büyütülmesi mümkün olmaz. 6-12 ay sınırlı olan bu dolgunlaştırma uygulamasıyla memeye gereğinden fazla yağ eklenmesi ciddi sorunlara neden olabilir. Zamanla azalan ve küçülen meme uygulamalarında yaşlanmaya bağlı olarak azalma görülebilir. Memeye yağ enjeksiyonu uygulaması, sarkmış memelere de uygulanmaz.

 

Bununla birlikte yağın absorbe edilmesi, %30-40 oranında yağ kaybının karşılanması için birden fazla seansın uygulanması gerekebilir.

 

Yağ Nasıl Enjekte Edilir?

Vücudun yağlı olan bel ve kalça gibi bölgelerinden alınan yağların özel cihazlarla enjekte edilmesi mümkün olabilir. Genelde dudak dolgusu şeklinde eklenen bu yağlar, meme bölgesine de transfer edilebilir. En fazla 2 saat süren bu uygulama, emzirme gibi sorunların etkilenmesine neden olmaz.

 

18 yaşından büyük olan herkese uygulanan yağ enjeksiyonu, çok büyük meme istemeyen kişilere uygundur. Belirli bir miktar meme dokusuna sahip olan ve silikon tercih etmeyen kadınlar bu yöntemi tercih edebilir. Bel ve kalça bölgesinden alınan yağların memeye yağ transferi şeklinde uygulanması oldukça kolay bir süreç olacaktır.

 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Memeye yağ enjeksiyonun yapılması çin hastayı görmeden fiyat vermek doğru değildir. Bu yüzden hastanın bu işlem için uygun olup olmadığı araştırılarak karar verilir. Basen, diz iç ya da bacak gibi bölgedelerden yağ alınması bu bölgelerin incelmesine neden olur. Bu yüzden kalıcı sonuçların alınacağı ve bu bölgelerdeki yağların küçülmesini hedefleyen ameliyat sürecinde korse kullanımı gibi gereksinimlerin olacağı konusunda hastanın bilgilendirilmesi gerekir. Göğüslere yağ enjeksiyonu yapılan uygulamalar, günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Kalıcılık oranı ise %60 civarında olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir