Sağlık

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda kadınlar arasında son derece popüler olan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen yanak dolgusu nasıl uygulanır sorusuna cevap aranmaktadır.
Yanak dolgusu nasıl uygulanır sorusu son günlerde en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. Daha genç ve güzel görünmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan yanak dolgusuna olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.

Yanak Dolgusu Nedir?
Günümüzde hemen hemen bütün kadınların yaptırdığı yanak dolgusu ameliyatsız olarak uygulanan çok popüler estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Daha belirgin yüz hatları oluşturmak ve etkileyici bir görünüm sağlamak için yanak dolgusu uygulanır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak meydana gelen derin kırışıklıkların tedavisi için ve yüzü şekillendirmek için uygulanan yöntemlerden biri olan yanak dolgusu zayıf yapılı kadınların yanak bölgelerinde yer alan çukur görünümü ortadan kaldırmak amacı ile çok daha fazla tercih edilmektedir.
Yanaklarda meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalardan dolayı hacim kaybı yanak dolgusu ile diriliğine kavuşmaktadır. Yüzde yer alan deformasyonlar da bu işlemler ile onarılmaktadır. Yapılan operasyon sonrasında yanak dolgusu doğal bir görünüme sahip olarak hastanın daha genç ve dolgun bir ifadeye sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?
Yanak dolgusu nasıl yapılır sorusu son zamanlarda en fazla cevap arayan soruların başında gelmektedir. Yanak dolgusu yaklaşık olarak 30 ile 45 dakika kadar bir süre içinde yapılan basit bir operasyon olmaktadır. Dolgu maddeleri sorunlu bölgeye oldukça ince bir iğne ile enjekte edilir ve hasta işlem bittikten sonra günlük yaşamına kaldığı yerden rahatlıkla devam etmektedir. Yanak dolgusu sonucu hemen görülen bir uygulama olmaktadır.

Kalıcılık süresi kişinin cilt tipine göre farklılıklar göstermektedir. Bu uygulama genel olarak 8 ile 18 aya arası sürelerde kalıcılığını korumaktadır. Oldukça basit ve kısa sürede olan bu işlem ile çok daha kusursuz ve dinç bir yüze sahip olabilirsiniz. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan bu uygulamada yanak bölgesine form kazandırmak ve elmacık kemiklerine daha güçlü bir imaj sağlamak için yapılmaktadır. Yanak dolgusu enjektör ve hyaluronik asit dolgusu olarak uygulanmaktadır.
Bölgeye aktarılan dolgunluk sağlayıcı içerik aktarıldığı bölgede olan yanaklarda etkisini göstererek yüzün genelinde estetik bakımdan istenilen değişimi sağlamaktadır. yanak dolgusu hem yanak bölgesinde yer alan çökükler ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması hem de elmacık kemikleri bölgesinin daha çekici, daha kavisli ve dolgun görünmesi için uygulanmaktadır.

Yanak Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yanak dolgusu öncesi dikkat edilmesi gerekenler olarak dolgu uygulamasından yaklaşık iki hafta önce aspirin ya da benzeri ilaçların kullanımı kesilmelidir. Sivilce sorunu olan enfeksiyonlu bölgeye dolgu yapılmasından kaçınılmalıdır. Diş tedavileri ile eş zamanlı olarak ağız çevresi dolgular yaptırılmamalıdır. Çünkü diş bölgesinde yer alan enfeksiyon ağız çevresinde bulunan dolguyu etkilemektedir.

Yanak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yanak dolgusu işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu uygulama çok daha konforlu ve pratik bir uygulama olduğundan dolayı işlem sonrasında hasta günlük aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilir. İşlem sırasında nadiren de olsa hafif kanama, morluk ve kızarıklıklar görülmektedir. Bu neden ile işlem bölgesine buz uygulaması yapılabilir. Yanak dolgusu uygulaması öncesi olduğu gibi sonrasında da aspirin ve bunun gibi ilaçların 2 hafta süre ile kullanılmaması gerekir. Uygulama sonrası 1 ile 2 saat arası dik pozisyonda kalınmalı, 24 saat boyunca zorlayıcı egzersizlerden kaçınılmalıdır. Dolgu işleminin yapıldığı gün spor aktivitelerinden uzak durulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir