Kilo Verme

Yıllanmış Selülitlerden Kurtulma Yolları

Yıllanmış selülitlerden kurtulmanın yolları birçok kişinin kabusu olan bu durumdan kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan birçok teknikle ilgilidir.

Selülitlerden kurtulma yolları birçok kişi için imkansızdır. Ancak günümüzdeki yöntemler bu kötü görünümün azalmasını sağlamaktadır. Selüliti azaltmak ve selülitten kurtulmak için birçok yol vardır. Bu yollardan en bilinen günde en az 2 litre su içilmesidir. Özellikle alkali su tüketimi konusunda vücudun düzene girmesini sağlayan bu portakal kabuğu görünümleri sağlıklı beslenmeyle yakından ilgilidir. Düzenli ve dengeli beslenmenin yanı sıra bazı uygulamalar bu görünümden kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Selülitlerin yok edilmesi için yapılması gereken birçok estetik uygulama da vardır. Bu uygulamalar da kişinin tercihine göre yapılmaktadır.

 

Kuru Fırçalama Tekniği

At kılı fırçayla yapılan ve her banyoda tekrarlanan masajlarla selülitin en iyi şekilde yok edilmesi sağlanır. Selülit masajı olarak tercih edeceğiniz bu yöntemi, vücudunuz kuruyken deneyebilirsiniz. Ayrıca birçok masaj yağının kullanılmasıyla kısa sürede selülitlerin azalması söz konusu olabilir. Düzenli olarak fırçalanan ve selülitli görünümün yok edilmesini sağlayan bu uygulama genelde sert ve kollu fırçalarla gerçekleşir. Özellikle kalın kıl yapısına sahip olan fırçalar tüm vücuda yapılan uygulamalar memnun kalacağınız sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

 

Selülit Masajı

Selülit masajı da birçok açıdan yarar sağlamaktadır. Zambak, jojoba, kekik yağı, biberiye yağı, portakal ve lavanta yağı kullanarak cilt bakımınızı eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Selülit masajına başlamak için oldukça önemli olan bu karışımlar sorunlu bölgeye iyice yedirilerek doğru basınç uygulaması yapılarak tamamlanır. Kan akışınızı hızlandıracak olan bu uygulama selülit görünümünün de azalmasına yardımcı olmaktadır. Masaj yaparken en azından bebek yağı da kullanabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz basıncın etkisiyle deri altında  kalan yağları yakarak, düzenli masaj uygulanması durumunda selülitleri azaltacaktır.

 

Düzenli Yürüyüş

Selüliti gideren yöntemler arasında ilk sırada yer alan egzersizdir. Ancak egzersizleri sıkıcı buluyorsanız yürüyüş yapmanız da yeterli olacaktır. Düzenli olarak yürüyüş yaparak cildinizin daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz. Masaj ve fırçalama uygulamalarına ek olarak düzenli olarak yapacağınız yürüyüşler size çok iyi gelecektir. Sorunlu bölgeye uygulanacak olan masaj da kan akışınızı hızlandıracaktır. Günde en az 1 saat yürüyüş yapmanız fiziksel sağlığınızı korumakla birlikte selülitlerinizi de azaltacaktır. Ayrıca bacak sıkılaştırıcı hareketler yaparak bacak bölgesinin daha sıkı görülmesinin mümkün olması sağlanacaktır. Cilt gençleştirme uygulamalarının başarıyla sonuçlanması için tüm vücudun bu bakımdan geçirilmesi söz konusu olabilir.

 

Vitamin ve Mineral Desteği Almak

Düzenli olarak destek alacağınız ve A, C ve E vitaminleri tüketmeniz gerektiğinde selülitli bölgelerin   çabucak iyileşmesi mümkün olabilir. Selülit tedavisi birçok kişinin tercih ettiği selenyum, çinko ve betakaroten bileşenlerini tüketmenizi de desteklemektedir. Ayrıca yeşil besinlerin tüketilmesi de oldukça önemlidir. Maydanoz gibi yiyecekler ödem attırıcı özellikleriyle dikkat çekmektedir. İşlenmiş gıdalar, yağlı ve ağır yiyecekler gibi birçok gıdanın kullanılması vücutta bazı deformelere neden olmaktadır. Yapay içeriklerden olabildiğince kaçınmak, ağlıklı ve yeşil gıdalar tüketmek oldukça önemlidir. Düzenli olarak yeşil yapraklı gıdaların tüketilmesi oldukça önemlidir.

 

Şekerden Uzak Kalmak

Şekerli gıdaların en büyük dostu olduğu selülitten kurtulmak için mutlaka sağlıklı yiyecekler  tüketilmesi gerekmektedir. Yürüyüş, beslenme, krem ve diğer uygulamalarla birlikte tercih edilen selülit masajları birçok kişinin sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Başarıyla sonuçlanan ve selülit görünümünün giderilmesini sağlayan bu uygulamalar şekerli gıdaların kesin olarak tüketilmesinin engellenmesiyle ortadan kaldırılacaktır. Kalıcı olarak sağlıklı beslenme düzeninin oluşturulması için bol sıvı ve lif tüketerek yaşamınızı değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir