Spor

Zumba Dansı ile Zayıflama

Bilindiği üzere zumba son zamanların dünya çapında ilgi görmüş dansıdır. Zumba çeşitli ülkelerde çeşitli eğlenceli gösteriler ile sergilenmektedir. Tüm sıkıcılığı ve yoruculuğu ile spor yapmayı zorlaştıran ağır spor uygulamaları yerini eğlence ve hareketli dans olan zumbaya bıraktı.

Zumba için eğlenerek kilo ver diyebiliriz kısacası. Bitse de gitsek diye düşündüğünüz sporlar yerine heyecanla bekleyeceğiniz zumba dansı ile zayıflamak mümkün mü ? Zumba kaç kalori yaktırırır ? Sadece zumba yaparak zayıflanır mı ? Zumba zararlı mıdır ? Zumba ile 1 ayda ne kadar kilo verebilirim ?

Şimdi bu soruları bir kenara bırakalım ve zumba ile zayıflama konusunda sizlere biraz bilgilendirme yapayım. Zumba dansı ile zayıflamak istiyorsanız isterseniz bireysel isterseniz bir spor klübüne giderek zumba ekipleri eşliğinde yapabilirsiniz. Elbette ekiple yapacağınız zumba hem daha disiplinli hem daha eğlenceli hem de daha fazla kilo vermenizle sonuçlanacaktır. Zumba eşliğinde zayıflamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden hemen zumba dersleri almaya başlayabilirsiniz. Çeşitli hocaların çektiği ve internet aracılığıyla dünya ile paylaştığı zumba eğitim videolarına da gözatabilir böylelikle zumba ile zayıflama işini evinizde de yapabilirsiniz.

Zumba vücudu hareketli dans müzikleri ve şarkılar ile birlikte ritim eşliğinde yapılarak kalori yakılan bir zayıflama ve forma girme yöntemidir. Bacakları, kolları , göbek, kalça, basen kısacası bütün vücudu çalıştıran bir zayıflama uygulaması olduğu için işin aslı biraz yorucudur. Ama oldukça eğlenceli olacağından yorulduğunuzu farketmeyeceksiniz.
Tüm kaslarınızı aynı anda çalıştıryor. Kasları esneterek kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor yağ eriteceği için fiziksel bir dengeye kavuşacaksınız zumba ile. Zumba yapan kişiler de kanında bulunan oksijen miktarının da arttığı gözlemlenmiştir.

Ortalama 1 saatlik bir zumba egzersizi sonucunda 500 kaloriden fazla yağ yakılmaktadır. Amerika İngiltere çin kanada italya ve Portekiz gibi büyük ülkelerinde dahilinde tam 35 ülke de 3 milyondan fazla bağımlısı bulunmaktadır zumba dansının. Zumba ile zayıflamak isteyenlerin zayıfladıktan sonra dahi vazgeçemeyecekleri bir zayıflama yöntemi olarak yerini sabitlemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir